Atçılık TesisleriAtçılık Tesisleri ile ilgili Proje,Keşif,kontrolluk,danişmanlık, müşavirlik ve taahhüt konularında 34 yıllık bilgi ve tecrübe ile hizmet verilmektedir.

Atçılık önce atların yaşam standartlarının yakalanması ile başlar. Onlar duygusal, sosyal ve dış dünya ile etkileşimli canlılardır. At yetiştiriciliğinden yarışçılığa kadar gelinen uzun serüven içinde her zaman ihtiyaç doğacak ve oluşturulması gereken yapılar olacaktır. Bu konuda bilgi birikimi ve yeterli deneyim olmadan başarıya ulaşılamaz. Unutulmaması gereken şey;
At Yetiştiriciliği Sanatla Başlar...


Vedat EKER
vedat eker


vedat eker
 

Mimar Vedat Eker Hakkında


Kişisel Bilgiler:

Vedat Eker 14.12.1957 yılında Tekirdağ doğumludur. 1981 yılında Devlet Güzel Sanatlar Akademisi yapı üretimi ve çevre düzenleme fakültesin'de eğitimini tamamlayarak Mimarlık görevine başlamıştır.
1983-2006 yılları arasında Türkiye Jokey Kulübü İnşaat ve yarış pistleri müdürlüğünde çalışarak emekli olmuştur.
Mimar Olarak Yaptığı İşler:

  • Ankara Hipodromu,

  • Bursa Hipodromu,

  • Şanlıurfa Hipodromu,

  • Elazığ Hipodromu,

  • Diyarbakır Hipodromu Yapılması işlerinde görev almıştır.


Ayrıca;
  • İstanbul, İzmir, Adana Hipodrom revizyonları, Karacabey, Silivri, Seyhan, Torbalı, Şanlıurfa, Mahmudiye hara ve aşım istasyonları yapımı (1983-2006).

  • Nalçık Hipodromu Revizyonu, Bakü hipodrom ve hara yapılması, Aşkabat Hipodrom ve atçılık kompleksi projeleri, Almaata Atçılık merkezi, Grozni Hipodrom projeleri yapılması vb. atçılık tesisleriyle ilgili çalışmalar (2006 – 2011).

 

"At Yarışları Modern Toplumlar İçin Sosyal Bir


İhtiyaçtır."


K. ATATÜRKAtçılık önce atların yaşam standartlarının yakalanması ile başlar. Onlar duygusal, sosyal ve dış dünya ile etkileşimli canlılardır. At yetiştiricliğinden yarışçılığ kadar gelinen uzun serüven içinde her zaman ihtiyaç doğacak ve oluşturulması gereken yapılar olacaktır. Bu konuda bilgi birikimi ve yeterli deneyim olmadan başarıya ulaşılamaz. Unutulmaması gereken şey;
At Yetiştiriciliği Sanatla Başlar...

Vedat EKER